امام باقر (ع) : کمال انسان ، تمام کمال در سه چیز است : فراگرفتن علم دین و شکیبایی در پیش آمدها و ناگواریها و اندازه نگه داشتن در زندگی.  انوارالبهیه صفحه ۱۴۳

5:52:06 AM 1398 / 04 / 27
 

مرکز تمرین و تقویت مهارتهای بالینی (پراتیک هوشبری) دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان 

مرکز تمرین و تقوت مهارتهای بالینی (پراتیک ) گروه آموزشی هوشبری در فضایی بالغ بر 150 متر مربع در طبقه زیر زمین دانشکده پیراپزشکی کاشان، به منظور آموزش عملی دروس تئوری آموزش داده شده و تقویت مهارتهای بالینی دانشجویان، در تیر ماه سال1386 راه اندازی شد . این مرکز دارای امکانات و تجهیزات کمک آموزشی جهت تمرین انواع مهارتهای بالینی از قبیل احیای قلبی ریوی در سطح مقدماتی و پیشرفته، انجام انواع لوله گذاری تراشه و اجرای بیهوشی، انواع تزریقات و رگ گیری، جابجایی و حمل مصدوم، بخیه زنی و آتل بندی و پانسمان ، انواع گذاشتن سوند فولی و NG tube و... بر روی مانکن ها، اعم از اطفال و بزرگسال می باشد. هم اکنون از این مرکز جهت تمرین دانشجویان رشته های هوشبری قبل از ورود به فیلد های بیمارستانی استفاده می شود. این مرکز تاکنون کارگاههای عملی جهت آموزش دانشجویان رشته های پزشکی، علوم آزمایشگاهی ، رادیولوژی و ... برگزار نموده است.
 
 
امکانات و تجهیزات پراتیک هوشبری: 
                                                         
                                              STAT Baby                                                   Smart Stat                      

                      

 

این مانکن ها به عنوان کامل ترین مانکن های موجود در پراتیک هوشبری می باشد که دارای قابلیتهایی چون: آبریزش از بینی و چشم، واکنش مردمک در برابر نور، خارج شدن کف از دهان، سیانوزه و فلاشینگ شدن ناخن ها و لبها، جایگاه ویژه جهت انجام پریکاردیو سنتز ، Chest tube  و کریکوتیروتومی، تنفس خودبخود و قابلیت تنظیم تعداد و ریتم تنفس همراه با انواع صداها و مشکلات تنفسی، برقراری راه هوایی پیشرفته intubation ، تغییرات راه هوایی همانند ادم زبان، ادم حنجره، لارنگواسپاسم و شکستن دندان ها، قابلیت ضربان قلب خودکار و تنظیم ریت و ریتم قلبی به همراه انواع صداها و آریتمی های قلبی( AF,VT,NSR و ...) ، کاتتریزاسیون ادراری و انجام CPR در سطح ALS و BLS  می باشند.

 

   

            CPR Mankins (Adult & Infant)    

         

کاربردها:

- آموزش نحوه صحیح:  Chest Compression، تنفس دهان به دهان، تنفس همراه با ماسک و آمبوبگ، امکان انجام DC Shock، ایجاد انواع دیس ریتمی ها(VF,VT,Asysto,NSR,…)

همچنین این مانکن به وسیله چراغ های قرمز ، زرد و سبز ، امکان خطایابی فرد آموزش دهنده را نیز دارا می باشد.         

            

     choking manking              

      

کاربردها:

انجام مانورBack blow در اطفال و مانور Hime lich در بزرگسالان در مواقعی که راه هوایی به وسیله یک جسم خارجی مسدود شده باشد. 

circothyrotomy  

            

کاربردها:

دراین مانکن نحوه صحیح انجام کریکوتیروتومی (یکی از روش های تهویه در شرایط بحرانی و مشکل) آموزش داده می شود .

          صفحه 1   2  3   4           

   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر