سه چیز است که هر کس آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از عجله  2 - مشورت کردن  3 -  توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری .مسند الامام الجواد، ص 247

7:27:32 AM 1401 / 04 / 05
 

بخشها و خدمات کتابخانه دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

 • بخش مخزن و امانت کتاب
                                      
در حال حاضر در این بخش 20850 جلد کتاب  (18092جلد فارسی و 2758جلد لاتین)،380 عنوان سی دی  و 110 عنوان پایان نامه نگهداری می شود. کتابهای موجود در مخزن کتابخانه بر اساس روش N.L.M (کتابهای پزشکی ) و L.C (کتابهای غیر پزشکی )می باشد. مخزن کتابخانه بصورت قفسه باز می باشد.بدین معنی که مراجعه کنندگان می توانند وارد مخزن شوند و کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنند برای آگاهی از محل دقیق کتاب و یافتن سریع تر آن مراجعه کنندگان می توانند از لینک جستجوی کتب در سایت دانشگاه کمک بگیرند.
در مرحله اول مراجعه کنندگان می توانند با استفاده از جستجوی کامپیوتری بدانند که آیا کتاب مورد نظر آنان جزءمنابع خریداری شده برای کتابخانه هست یا خیر؟ و چنانچه کتاب برای کتابخانه خریداری شده است آیا در حال حاضر در کتابخانه موجود می باشد ویا در امانت است ، همچنین مراجعه کنندگان می توانند از محل دقیق نگهداری کتابها در قفسه آگاه شوند و چنانچه کتاب در امانت باشد ، تاریخ بازگشت کتاب را بدانند.

برای دریافت کتاب همراه داشتن کارت عضویت الزامی است و هر فرد باید شخصا برای امانت کتاب مراجعه نماید

 

قوانین امانت کتاب دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

 • بخش مجموعه سازی:

وظیفه انتخاب ، سفارش ، تهیه و ثبت کلیه منابع کتابخانه به عهده این بخش می باشد.در نتیجه با گرفتن نیازهای اطلاعاتی دانشجویان و اعضا هیات علمی سعی میشود منابع مورد درخواست از طریق خرید ازکتابفروشیها ، نمایشگاهها و ... تهیه گردد.

 • بخش فهرستنویسی:


 

فهرستنویسی کتب فارسی و لاتین از جمله فعالیتهای این بخش می باشد

  

 • بخش آماده سازی:

  مهرزدن ، الصاق عطف و جیب کتاب و برگه آرایی از وظایف این بخش می باشد.

   

 •   بخش پایان نامه:

پایان نامه های دانشجویان کارشناس ارشد رشته های بهداشت محیط، مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست و فناوری اطلاعات سلامت در کتابخانه موجود است. پروژه های دانشجویان کارشناسی مدارک پزشکی و بهداشت حرفه ای نیز در این بخش نگهداری می شود.

 • دسترسی به مجلات و کتابهای الکترونیک:

دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی فعال از طریق لینک زیر امکان پذیر است


بانک های اطلاعاتی فعال

استفاده از منابع الکترونیکی خریداری شده توسط دانشگاه از طریق LAN و خارج از LAN دانشگاه از طریق VPN Server

به منظور تسهیل دسترسی و استفاده بهینه از منابع الکترونیکی خریداری شده در دانشگاه، مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه نسبت به  راه اندازی سیستم دسترسی از راه دور از طریق VPN Server اقدام نموده است. کلیه اعضای هیات علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی ( پژوهشگران و محققین برتر دانشگاه  با معرفی نامه از معاونت پژوهشی ) می توانند به لینکهای زیر مراجعه و نام کاربری و کلمه عبور دریافت نمایند.

 

1- لینک ثبت نام

2- دریافت Connection مربوطه جهت نصب و استفاده از منابع برای کاربران خارج از دانشگاه

 پس از دانلود Connection، آن را از حالت فشرده خارج و بر روی Desktop خود ذخیره نمایید. سپس بر روی آیکون ایجاد شده دابل کلیک نموده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

 

 • سالن مطالعه:


هم اکنون کتابخانه دارای دو سالن مطالعه مجزای خواهران و براداران می باشد . ظرفیت سالن مطالعه خانمها 60 نفر و آقایان 80 نفر است . سالن مطالعه خواهران از شنبه تا چهارشنبه تا ساعت 20 و برادران از شنبه تا سه شنبه تا ساعت 45/ 15 می باشد.

لازم به ذکر است مخزن کتابخانه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 14بعد از ظهر آماده ارائه خدمات به مراجعین محترم می باشد.

 

 دریافت فایل معرفی کتابخانه دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

 

تاریخ آخرین ویرایش: 400/0 4 

   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر