سه چیز است که هر کس آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از عجله  2 - مشورت کردن  3 -  توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری .مسند الامام الجواد، ص 247

5:21:33 AM 1399 / 04 / 22
 
   
     

 
اخبار دانشکده

برگزاری مراسم گرامیداشت روز رادیولوژی

به مناسبت هشت نوامبر مصادف با روز جهانی رادیولوژی مراسم بزرگداشتی در روز سه شنبه مورخ 98/8/21 در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه برگزار گردید.
دانشکده پیراپزشکی از پیشگامان برگزار کننده مراسم گرامیداشت روز رادیولوژی بوده و با همکاری برخی از مراکز داخل و خارج دانشگاه جشن با شکوهی را در روز سه شنبه مورخ 98/8/21 آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه برگزار کرد. در این مراسم آقایان دکتر اکبر علی اصغرزاده: سرپرست دانشکده پیراپزشکی و دکتر مهران محسنی مدیر گروه فیزیک پزشکی به تبیین دستاورد های جدید تصویر برداری پزشکی پرداختند.
در ادامه آقای مهندس مرتضی افراه رئیس انجمن علوم پرتونگاری ایران در جمع پرتونگاران شهرستان کاشان ضمن بیان اهداف تشکیل انجمن برخی راهکارها و فعالیت های لازم صنفی را برای حاضرین تشریح نمود.
همچنین برگزاری موسیقی زنده، اجرای تئاتر و استند آپ کمدی و مسابقه از برنامه های جانبی جشن بود که فضای شاد و مفرحی را برای شرکت کنندگان فراهم کرد.
هشتم نوامبر سال 1895 میلادی دانشمند آلمانی ولیهلم کنراد رونتگن بطور اتفاقی اشعه x را کشف نمود که این کشف در انجام تصویربرداری مورد استفاده قرار گرفت و سرنوشت بشریت در علم پزشکی را تغییر داد و به آن جان تازه ای بخشید. با پیشرفت سخت افزارها و الگوریتم های گرافیکی و تکنیک های جدید تصویر برداری پزشکی، روشهای نوینی برای ترکیب داده های عظیم تصویری فراهم شده است تا تصاویر بسیار واقعی از محیط بدن ارائه شود. بطوری که پزشکان در آینده نزدیک قادر خواهند بود کوچکترین اتفاقات بدن شما را با وضوح بالایی مشاهده کنند.
جشن روز رادیولوؤی جشن روز رادیولوژی
جشن روز رادیولوژی جشن روز رادیولوژی
 

ساعت : 13:33 -  روز  : چهار شنبه  - 22 /  8 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :519

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران: