سه چیز است که هر کس آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از عجله  2 - مشورت کردن  3 -  توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری .مسند الامام الجواد، ص 247

11:46:12 PM 1399 / 04 / 16
 
   
     

 
اخبار دانشکده

عدم شرط معدل برای شرکت در آزمون المپیاد

شرایط شرکت دانشجویان شاغل به تحصیل در چهارمین المپیاد علمی دانشجویان

الف- رشته و مقطع: المپیاد مخصوص همه دانشجویان مقاطعundergraduate  دانشگاههای علوم پزشکی کشور طراحی شده است. دانشجویان مقاطعundergraduate  هم خیل عظیمی از دانشجویان کشور را تشکیل می‌دهند و هم برخلاف مقطع تحصیلات تکمیلی تفکر و حل مسأله نقش پررنگی در برنامه های آموزشی این مقاطع ندارد.

ب- به منظور ورود حداکثری دانشجویان، کلیه دانشجویان سال 3 به بعد مقاطع کارشناسی و دکترای حرفه ای (پس از گذراندن آزمون جامع علوم پایه) دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور می‌توانند (بدون در نظر گرفتن معدل کل) در این المپیاد شرکت کنند. برای استفاده از تسهیلات نخبگان و استعدادهای درخشان باید شرایط آیین نامه های مذکور نیز تأمین گردد. برای مثال علاوه بر کسب رتبه در المپیاد علمی، دارا بودن حداقل معدل کل 16 برای عضویت در دفتر استعدادهای درخشان الزامی است.

تبصره1: هر فردی که رتبه های 2 یا 3 انفرادی را در المپیادهای قبلی کسب نموده باشد، مجددا می‌تواند در المپیاد شرکت نماید، در صورتی رتبه او لحاظ می‌گردد که رتبه انفرادی بالاتری از سالهای قبل کسب نموده باشد. منعی برای شرکت در سایر حیطه ها در سالهای بعد وجود ندارد.

تبصره2: در مرحله دانشگاهی دانشجویان امکان شرکت در حیطه هیا مختلف را دارند(در صورت موافقت دانشگاه) ولی در مرحله کشوری هر فرد تنها امکان شرکت در یک حیطه را دارد.

تبصره3:دانشجویان در زمان برگزاری آزمون غربالگری در مرحله دانشگاهی باید شاغل به تحصیل باشند.

ج- تذکر مهم: کلیه مراحل ثبت نام اولیه ،ارائه آموزش به کلیه دانشجویان علاقمند دانشگاه،برگزاری آزمون غربالگری و معرفی تیم به ستاد المپیاد علمی در وزارت متبوع و تقدیر از دانشجویان برگزیده در سطح دانشگاه توسط مراکز توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی کشور انجام می‌پذیرد.

تبصره1: مراکز توسعه آموزش علوم پزشکی لازم است ضمن اطلاع رسانی به کلیه دانشجویان مشمول، از این فرصت در جهت بهبود آموزش پزشکی دانشگاههاو تربیت نسل خلاق و آینده ساز بهره برداری حداکثری بعمل آورند.

 


 منبع خبر: المپیاد های علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور

 

ساعت : 11:12 -  روز  : سه شنبه  - 2 /  12 / 1390 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1090

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران: