سه چیز است که هر کس آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از عجله  2 - مشورت کردن  3 -  توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری .مسند الامام الجواد، ص 247

8:42:54 PM 1399 / 05 / 21
 
   
     





 
اخبار دانشکده

بازدید ادواری اعضاء بورد گروه کارشناسی هوشبری

گزارش بازدید ادواری هیئت بورد رشته هوشبری از دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کاشان + تصاویر بازدید

بازدید ادواری اعضاء بورد گروه کارشناسی هوشبری وزارت بهداشت روز شنبه مورخ 8/3/95 از رشته کارشناسی هوشبری دانشگاه صورت پذیرفت.

این بازدید به منظور بررسی ادواری اعضاء گروه کارشناسی هوشبری وزارت بهداشت از دانشکده پیراپزشکی و آموزشی این رشته در این دانشگاه جهت تداوم درجه بندی مراکز آموزش هوشبری صورت گرفت.

در این بازدید دکتر شهنام صدیق معروفی دبیر کمیته ارزشیابی و برنامه ریزی رشته هوشبری  و به همراه اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران سرکار خانم دکتر شعله بیگدلی و دکتر امید مرادی مقدم به عنوان اعضای هیئت برد هوشبری حضور داشتند.

در ابتدا با حضور  در  دفتر سرپرست دانشکده  در جلسه  متشکل از سرپرست ، معاون آموزشی ، اعضای هیئت علمی و تنی چند از متخصصان و مربیان بیهوشی در مورد وضعیت فعلی رشته هوشبری، کمبود نیروی انسانی در زمینه ترتبیت دانشجوی کارشناسی در کل کشور و لزوم تاسیس مقطع کارشناسی ارشد هوشبری به بحث و بررسی پرداختند. در ضمن گروه آموزشی هوشبری پیرامون  برنامه های مدون  آموزش بالینی توسط مربیان در فیلدهای آموزشی  بالینی تا دستیابی به توانمندی کامل با استفاده از متخصصان مجرب جهت آموزش ،  نحوه ارزیابی و برگزاری امتحانات و روش های نوین آموزشی توضیحاتی را بیان نمودند.

 این هیئت پس  ازاتمام جلسه  از  غرفه  هوشبری  و بخش های مختلف  آموزشی دانشکده شامل مرکز پراتیک، کلاسهای درس،  مرکز کامپیوتر بازدید کردند.

ایشان پس از  صحبت با دانشجویان و سوال از شرایط آموزشی و برنامه های اجرا شده برای آنها در جریان کامل شرایط تحصیلی این دانشجویان قرار گرفتند.

سپس اعضاء تیم بورد بازدیدی ار بخش های مختلف بیمارستان بهشتی ، اتاق عمل  جنرال و اتاق عمل قلب، ICUو اورژانس داشتند در ادامه نیز جلسه ای با حضور ریاست دانشگاه اعضای هیئت بورد هوشبری و اعضای گروه هوشبری  و سرپرست ، معاون آموزشی تشکیل و از کیفیت فعالیت ها و فرایندهای آموزشی این رشته اظهار رضایت کردند.

به گزارش وب دا: اعضاء بورد گروه کارشناسی هوشبری وزارت بهداشت اعلام کردند که فعالیت ها، اقدامات جدید و بکارگیری شیوه های نوین آموزش رشته کارشناسی هوشبری این دانشگاه را به عنوان مرجع و الگو به دیگر دانشگاه های علوم پزشکی معرفی می کنند.

برپایه این گزارش، در ادامه مدیر و اعضای گروه کارشناسی هوشبری دانشگاه نیز با بیان دیدگاه ها، نقطه نظرات خود به تعامل با تیم اعزامی پرداختند.

شایان ذکر است دانشگاه از سال 86 مجوز راه اندازی کارشناسی رشته هوشبری را دریافت کرده و این بازدید در راستای بررسی کیفیت سطح آموزش و پژوهش و فعالیت های درمانی در این حوزه صورت گرفت.

در پایان دبیر محترم بورد ابراز نمودند که با تعاملات بسیار خوبی که میان بورد تخصصی بیهوشی، انجمن بیهوشی ایران و وزارت متبوع در جریان است و نیاز شدید و اکیدی که به تربیت کارشناسی ارشد هوشبری با گرایش آموزش در دانشگاه های کشور وجود دارد، انشالله به زودی تایید نهایی مقطع انجام خواهد شد.

تصاویر بازدید هیئت بورد بیهوشی

ساعت : 12:32 -  روز  : دو شنبه  - 10 /  3 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1020

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران: